Międzynarodowa Akcja – Czytanie na polanie 2026
Dnia 25 maja w świetlicy klas drugich odbyła się Międzynarodowa Akcja Czytanie na polanie 2026. Uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na teren zielony przy szkole, aby wspólne spędzić czas z książką na świeżym powietrzu. To wyjątkowe wydarzenie promujące czytelnictwo dało uczniom okazję, żeby uczestniczyć we wspólnym czytaniu bajek, opowiadań i wierszy, rozwijając swoją wyobraźnię, zainteresowania czytelnicze oraz umiejętność słuchania. Spotkanie takie sprzyja integracji dzieci, budowaniu pozytywnych relacji oraz pokazuje, że czytanie może być ciekawą i przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Akcja zachęca również do sięgania po książki każdego dnia i odkrywania radości płynącej z czytania.
Koordynator akcji Anna Warda-Rybak





