KWIETNIOWE zajęcia w świetlicowym Laboratorium Przyszłości
W ramach programu #Laboratoria Przyszłości w kwietniu podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III kształtowali i rozwijali umiejętności manualne oraz techniczne. Codziennie odbywały się zajęcia z wykorzystaniem materiałów z naszej szafy w kąciku rękodzieła „Szydełko i szpilka”. Dzieci kontynuowały naukę robótek ręcznych na szydełku i drutach. Zrealizowały swoje pierwsze projekty krawieckie, wykorzystując przybory do szycia ręcznego. Szyły torebki, sukienki i przytulanki z wykorzystaniem podstawowych ściegów ręcznych.
Mimo iż, robótki ręczne nie należą do prostych czynności uczniowie bardzo entuzjastycznie podchodzą do proponowanych im zajęć, które dają im dużo satysfakcji. Wspólnie spędzony czas pozwala na rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i dobrej organizacji. Poza umiejętnościami manualnymi uczą się cierpliwości, wytrwałości, koncentracji i ćwiczą sprawność umysłową. Program odkrywa, rozwija talenty i pasje oraz jest inwestycją w lepszą przyszłość młodych.
Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej, na zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań jak również w przygotowaniach do konkursów.